Технически университет - Варна в партньорство с Българския културен център в Одеса

На 28 март в сградата на Българския културен център в гр. Одеса, Украйна, се проведе среща между представители на Технически университет – Варна, ръководството на центъра, над 30 ученика от 11ти клас, родители, учители и представител на Консулството на Република България в града.

Зам. Ректорът на ТУ-Варна, доц. д-р инж. Кирил Киров, запозна присъстващите с потенциала за обучение в Университета, материално – техническата база, социалната среда и възможностите за бъдещото им развитие в България. На срещата бяха разисквани и възможностите на кандидат-студентите с български произход за кандидатстване, използвайки възможностите на ПМС 103.

odesa 01

odesa 02