Начало Общежития

Общежития и столово хранене

За редовните студенти, докторанти и специализанти Технически университет - Варна разполага с общежития с фонд 955 легла. Намират се в две сгради - 13 и 18 блок.

В 13 блок разпределението  е апартаментен тип. На всеки етаж има по 6 апартамента с по две стаи, едната- с три, другата- с две легла. Една част от апартаментите са с два санитарни възела, а друга - с един санитарен възел и една кухня.

В 18 блок разпределението  e хотелски тип. Всяка стая е с три легла и с един санитарен възел.

Осигурено е 24 часово обслужване с дежурен рецепционист.

Двете сгради разполагат с централно водно отопление и битово горещо водоснабдяване. Във всяка стая има връзка с INTERNET.

В уютни, светли и добре отоплени стаи студентите могат да живеят и изпълняват своите учебни ангажименти.

Общежитията се използват и от студенти от студентския обмен по програма Еразъм.

При наличие на свободни места общежитията могат да се използват и от преподаватели и чуждестранни студенти, платено обучение.

В процес на изграждане е спортен център в близост до 18 блок.

На разположение на студентите е стол със субсидирано хранене, разположен на партера на 18 блок.

за повече информация >>>